SKANDYNAWSKI JAZZ

MARIMBA? 😎 WIBRAFON? 🤓 JAZZ SKANDYNAWSKI? ANDRZEJKI? Brzmi jak genialna kompozycja, prawda? 😋
Taki unikatowy muzyczny projekt w Orii już 27 listopada! Zagra dla Was NR Vibes Connection ❤
Start: 21.00
Wjazd: 25 zł
Andrzejkowy weekend w nietuzinkowej odsłonie 😎 Dobra muzyka, dobry klimat. Koniecznie rezerwujcie miejsca na https://www.omh.pl/pl/
Zespół NR Vibes Connection to próba przeniesienia tzw. jazzu skandynawskiego na grunt instrumentów sztabkowych – marimby i wibrafonu z towarzyszeniem sekcji rytmicznej w postaci instrumentów perkusyjnych i kontrabasu. Tak dobrane instrumentarium powoduje, że projekt jest unikatowy pod względem brzmieniowym. Repertuar koncertu zdominują autorskie kompozycje liderów zespołu – Mateusz Nawrota oraz Piotra Rakowskiego. Są to bardzo melodyjne utwory o właściwościach relaksacyjnych, bardziej minimalistyczne niż maksymalistyczne, wykorzystujące łagodne brzmienie marimby i wibrafonu. Nie zabraknie też coverów twórców takich jak: Lars Daniellson, Leszek Możdżer czy Iiro Rantala.
Zapraszamy na tę muzyczną, melancholijną podróż podczas której chociaż na chwilę będzie można oderwać się od pośpiechu współczesnego świata.
Piotr Rakowski – perkusista, wibrafonista. W roku 2014 ukończył z wyróżnieniem studia pierwszego stopnia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w Katedrze Perkusji pod kierunkiem prof. Mariana Rapczewskiego. Następnie ukończył studia drugiego stopnia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie wibrafonu prof. AM dr hab. Bernarda Maseli. Jest laureatem konkursów w Polsce i za granicą. Współpracuje z zespołami o bardzo szerokim przekroju stylistycznym: Skalpel, Grit Ensemble, NR Vibes Connection, Windway, Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Wraz z tymi zespołami i nie tylko ma na koncie wiele koncertów na terenie kraju i za granicą. Część z nich odbyła się w ramach prestiżowych festiwali: Jazz Fest Brno (Czechy, Brno 2020), Tauron Nowa Muzyka (Katowice 2020), Męskie Granie (Żywiec 2019), Jazz Ring (Poznań 201, Off Festival (Katowice 201, Skrzyżowanie Kultur (Warszawa 2017), Festiwal muzyki współczesnej „Poznańska Wiosna” – występ solo w Filharmonii Poznańskiej (Poznań 2016).
Mateusz Nawrot – wibrafonista, pianista. Pochodzący z wybrzeża absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wibrafonu prof. zw. dr hab. Bernarda Maseli. W 2015r. dokonał prawykonania pierwszego polskiego koncertu na wibrafon i orkiestrę kompozycji Jana Freichera. W 2017 roku miał okazję stanąć na jednej scenie z mistrzem polskiego smooth-jazzu Marcinem Nowakowskim (w ramach koncertu klasy wibrafonu w katowickim NOSPR). W tym samym roku założył swój własny autorski projekt wykonujący muzykę smooth-jazzową. Z zespołem tym odbył kilka sesji nagraniowych oraz wystąpił na I AM Student Festiwal w Katowicach oraz na festiwalu Jazz Jamboree w ramach koncertu klasy wibrafonu. W 2019 roku wraz z Piotrem Rakowskim założył zespół Nawrot/Rakowski Vibes Connection. W marcu 2021 roku wziął udział w nagraniach płyty włoskiego saksofonisty Boba Salmieri. Aktualnie aktywnie działa na trójmiejskiej scenie muzycznej oraz jest pedagogiem w kilku trójmiejskich szkołach muzycznych.
https://www.youtube.com/watch?v=4-TFnEyu10